Przygotuj herbatę, usiądź wygodnie i sprawdź co działo się w świecie mobile marketigu w czercu

Przygotuj herbatę, usiądź wygodnie i sprawdź co działo się w świecie mobile marketigu w czercu

„Komunikacja jest sercem kanału mobile. Ponadto wzmacnia wizualną konwersację” – powiedział Mark Brill, starszy prelegent w Future Media. Czerwiec obfitował w zaskakujące ogłoszenia i szokujące oświadczenia. Gorące tematy: pieniądze, lokalizacja, zdrowie, powstanie i upadek władzy aplikacji, bezpieczeństwo i przyszłość kanału mobile. Poczytajmy!

 

 

 


Chcesz więcej newsów ze świata mobile marketing automation? Polub nas na Facebooku 


 

 

Popularne wpisy na naszym blogu:

Marketing mobilny w B2B: 8 sposobów na pozyskanie nowych klientów [wpis gościnny]

Portret współczesnego użytkownika smartfona [74 statystyki, które musisz znać]

Horoskop Digital Marketera

3 błędy przez które przepalasz budżet marketingowy w kanale mobile

10 niesamowitych statystyk o marketingu powiadomień push (plus 10 porad jak je wykorzystać)

 

Czy lokalizacja to najgorętszy trend w marketingu? 

 

Lokalne inicjatywy, rozgrywka Trump/ Clinton, informacje drogowe. Te trzy tematy pokazały wszystkim jak ważne stało się ekstrahowanie i użycie danych związanych z lokalizacją, oraz jak korzystać z tej kopalni danych. W czasach kiedy 92% handlu w samych Stanach zjednoczonych ma miejsce w sklepach stacjonarnych, miliardy dolarów są wydawane offline. By sprawnie połączyć kanały offline i online firmy powinny skupić się na budowaniu lokalnej świadomości i kampaniach lokalnych.  

 

Kto się wzbogaci na nowych reklamach Appstore’a?

 

Zżera Cię ciekawość? Przeczytaj artykuł!

 

Kwestie zdrowotne

 

Studenci tworzą przyszłość. Kilkoro z nich stworzyło aplikację mZdrowotną podpowiadającą jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku kiedy ktoś ma problemy ze zdrowiem… psychicznym.

 

Upadek

 

Recode ogłasza koniec boomu na apki. Nasze smartfony są nimi przepełnione, a my nie chcemy już pobierać nowych (no chyba, że to prawdziwy cymesik). Rynek jest już przesycony i możliwe, że nie przyjmie już więcej produktów w tym sektorze.

 

Powstanie

 

Podczas gdy jedni wieszczą upadek rynku aplikacji, inni sławią ich potęgę i informują, że jednostki rządowe planują otworzyć akademie dedykowane tworzeniu aplikacji i gier mobilnych.

 

Trendy

 

Filmy i treści. Social Media i przewaga mobile nad desktopem. Kto będzie nadawał ton na mobilym podwórku w nadchodzącym czasie?

 

Przyszłość

 

Zasada Mobile First rządzi dzisiejszym marketingiem. Wyszukania mobilne to największa pula, która można obecnie zgarnąć. Aplikacjie i mikro-momenty przejęły wyszukiwarki i każdy szanujący się marketer musi wiedzieć jak wyciągnąć z nich to co najlepsze.

 

Bezpieczeństwo

 

Aplikacje mobilne to nie tylko zabawa i nawigowanie. Niektóre z nich bywają naprawdę użyteczne i pomocne. Opisywana Południowoafrykańska aplikacja pozwala odzyskać kontrolę nad własnym bezpieczeństwem bez pomocy policji i innych organizacji rządowych

 

Rzeczywistość a doświadczenie

 

Lubimy poczytać o tym, jak dane rozwiązanie zadziała w praktyce. Econsultancy zgromadziło 12 przykładów doświadczeń użytkowników mobile, tak aby inni mogli bazować na zebranych przez nich danych.

 

Cytaty

 

Ostatnią pozycją na naszej liście jest kolekcja inspirujących cytatów z Future of Digital Marketing 2016.

 

10 najpopularniejszych hashtagów:

#EURO2016

#VeranoMTV2016

#gameinsight

#Brexit 92.5

#KCAMexico

#android

#TeenChoice

#androidgames

#RT

#MTVAwardsStar