appmanago-przeglad-prasy
Pokémony, Finanse i Przyszłość Social Media. Moje letnie podsumowanie składa się właśnie z tych rzeczy. Zrzuć swoje srebrne słuchawki pozwól, że miło spędzimy czas razem. A ja dostarczę Ci więcej artykułów do czytania. [Rytm tekstu brzmi znajomo? Pod spodem znajdziesz podpowiedź, skąd możesz go znać!]

 

 

 

 

Popularne wpisy na blogu mobile marketing automation

 

“Użytkownicy Go” – Złap ich wszystkich z osobistym APPdexem

13 obiecujących statystyk na temat beaconów

8 sposobów na lepszy wygląd bloga i Fanpage [Darmowe narzędzia]

Naucz się budować swoją historię

Pokémon Go, czyli jak zarobić 1,5 mln $ dziennie w kanale mobile

 

Popularne w sieci

 

Szał na Pokémon GO

 

Gra łączy online z offline w nieoczekiwany sposób

Największym zwycięzcą w całym Pokémonowym szaleństwie (oczywiście oprócz właścicieli apki) okazali się właściciele lokali, którzy mogą zmienić swoje miejscówki w Pokégymy i Pokéstopy. Obecność wirtualnych stworków przyciąga ludzi z ulicy do restauracji, jadłodajni i sklepów. To sytuacja typu win-win: Nintendo ma przychód, właściciele lokali – wzmożony ruch, a trenerzy Pokémonów – nowe okazy do kolekcji.  

 

Youtuber AlphaOmegaSin o sukcesie gry

 

Jak mogliśmy się spodziewać, gra pobiła giełdowe rekordy. AlphaOmegaSin opowiada o etapach sukcesu aplikacji i wskazuje plusy i minusy tego fenomenu

 

Zastanawiałeś się jaką kwotę do rynkowej wartości Nintendo dodało Pokémon GO? 

 

Reuters zapewnił nam solidny wgląd w monetyzację aplikacji. Autor artykułu porównuje grę z najpopularniejszą aplikacją randkową. I wiecie co? Kieszonkowe potwory wygrywają!

 

Inne wiadomości

 

Jakie aplikacje prowadziły w mobilnym wyścigu w pierwszej połowie 2016? 

 

Według SurveyMonkey Intelligence, jesteśmy już w stanie podać 30 najchętniej pobieranych i używanych aplikacji w iTunes i Google Play. Dane dotyczą amerykańskich appstore’ów. Korona pierwszeństwa należy się aplikacjom społecznościowym i komunikatorom, takim jak Facebook, Snapchat i Instagram. Przeczytaj cały artykuł i dowiedz się kto jest na tegorocznej liście VIP.

 

Przyszłość social media 

 

Po raz kolejny kanał mobile został okrzyknięty przyszłością. Tym razem dziennikarze łączą go z mediami społecznościowymi podkreślając, że użytkownicy (zwłaszcza Millenialsi) są zakochani w aplikacjach. Z artykułu dowiesz się jak przez lata zmieniał się sposób pozyskiwania treści w sieci, oraz na którym ich rodzaju powinieneś się skupić, żeby zostać gwiazdą social media.

 

O tym jak ważny jest kanał Mobile 

 

Wiesz, że powinieneś włączyć kanał mobile w swoją strategią, ale czy wiesz dlaczego? Czy dlatego, że Google tak twierdzi? A może dlatego że potrzebujesz remarketingu?

 

Wieści Google 

 

Google dodało rozszerzenie mobilnych reklam tekstowych – teraz można od razu sprawdzić ceny interesujących nas produktów. Zobacz jak ich używać.

 

Google Now on Tap ma 3 nowe funkcje dla urządzeń z Androidem 

 

Dowiedz się jak przetłumaczyć tekst na dowolnym ekranie, którego używasz. Funkcja wspiera także wyszukiwanie za pomocą kodów kreskowych i QR.

 

Mobile łączy ludzi 

CRM Daily przedstawia 4 proste sposoby na wykorzystanie kanału mobile w komunikacji przedsiębiorca – klient:

  • Zainwestuj w system do mierzenia wpływu marketingu cyfrowego na poziom sprzedaży offline
  • Wspomagaj działania klientów w sklepie stacjonarnym przez kanał mobile
  • Docieraj do konsumentów z wartościowym przekazem
  • Personalizuj

Warto dowiedzieć się więcej jak skorzystać z tych sposobów.

 

Na czym zarabiają właściciele apek 

 

Czy jesteś świadomy, że zakupy wewnątrz aplikacji przynoszą większy zysk niż reklamy? Mimo że tylko 5% użytkowników płaci za dodatkowe funkcjonalności, generują oni ponad 71 mld USD przychodu rocznie.  

 

Duolingo rządzi 

 

Aplikacja, o której pisałam tutaj  sięga po złoto w kategorii aplikacji edukacyjnych. Najnowszy produkt z tej rodziny, TinyCards zdobywa coraz większa popularność. Główna idea twórców – darmowa edukacja – nadal obowiązuje. Nie wahaj się zatem i wypróbuj tę nowość!

 

Luki. Wszędzie luki! 

 

Zazwyczaj mówiąc o lukach myślimy o obchodzeniu prawa, jednak w tym przypadku luka w mobilnej aplikacji płatniczej Venmo została wykorzystana w szczytnym celu. Organizacja charytatywna, Water is life wykorzystała ją by zebrać ponad 800$, płacąc za to jedynie 10$.

 

10 najpopularniejszych hasztagów

 


#MTVHottest

#KCAMexico

#VeranoMTV2016

#TeenChoice

#gameinsight

#DemsInPhilly

#PokemonGO

#android

#androidgames

#RT