Nie będę ukrywać – jestem psiarą z krwi i kości. Mój rozkład zajęć kręci się dookoła potrzeb futrzaka, a jej siwiutki pyszczek jest najlepszym lekarstwem na jesienny weltschmerz. Radośnie dołączam do rytualnego oglądania zdjęć psiaków moich znajomych (i nie tylko) i potrafię godzinami wymieniać uwagi na temat treningów, karmienia, weterynarzy czy psich promocji.

 

Z przyjemnością obserwuję też rozwój rynku psich aplikacji. Jak już pisałam tutaj, raz na czas testuję różne nowości, także te tematyczne. Wspólnym mianownikiem moich ulubionych produktów jest dobra personalizacja często osiągana dzięki zastosowaniu narzędzi automatyzacji marketingu mobilnego, oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji. Apki, które zatrzymam na moim smartfonie powinny być oprócz tego użyteczne (lub chociaż zabawne) i estetyczne.


Poznaj system APPmanago Mobile Marketing Automation. Zapisz się na darmowy webinar już dziś.


Zapraszam Cię do zapoznania się z moją subiektywną listą najlepszych aplikacji dla psiolubów.

Psie spacery

MapMyDogWalk – Każdy psiarz z prawdziwego zdarzenia dba o kondycję pupila. Spacery to jedna z milszych wspólnych aktywności. MapMyDogWalk monitoruje trasy i zapamiętuje parametry każdej przechadzki. Mapa podpowiada lokalizację psich parków i psio-przyjaznych restauracji. Absolutny must-have (Android, iOS).

BriskNow – to coś więcej niż apka spacerowa – to cała społeczność psiarzy i psiolubów. Dzięki niej można umówić się na wspólny spacer, ale też „wypożyczyć” psa na przechadzkę, czy znaleźć dla niego opiekuna na kilka godzin (Android).

Tagg – Jeżeli Twój Azor lubi sobie czasem pozwiedzać okolicę bez Twojej wiedzy, zdecydowanie powinieneś zainwestować w Tagg. To połączenie przyczepianego do obroży nadajnika GPS z aplikacja monitorującą. Aplikacja alarmuje jeśli pies przekroczy granice posesji, i na bieżąco śledzi jego pozycję.

WoofTrax – Połączenie przyjemnego z pożytecznym. WoofTrax przekazuje datki na organizacje zajmujące się bezdomniakami w zamian za rejestrowanie przechadzek z pupilem. Dobroczynność nigdy nie była tak prosta.

Psie zdrowie

Pet Diary – Elektroniczna książeczka zdrowia, dziennik aktywności i wydatków, a przy okazji album na fotki uwieczniające ważne momenty z życia Pimpka. Najważniejszą funkcją apki jest przypominanie serią różnorodnych alarmów o nadchodzących terminach szczepień i badań (Android, iOS).

iKibble Free – Jeżeli podobnie jak ja masz w domu porośnięty futrem i wypełniony miłością wszystkożerny odkurzacz, koniecznie ściągnij tę apkę! Niektóre pokarmy, jak na przykład czekolada, rodzynki czy cebula mogą bardzo poważnie zaszkodzić zdrowiu pupila. iKibble Free od razu informuje Cię jak szybko powinieneś wyciągać weterynarza z łóżka.

PetFirstAid – Amerykański Czerwony Krzyż wypuścił kilka aplikacji. O tej poświęconej pierwszej pomocy dwunogom wspominałam w tym wpisie. Aplikacja PetFirstAid dedykowana jest właścicielom czworonogów. Podpowiada metody pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i opisuje sygnały alarmujące o pogorszeniu stanu zdrowia pupila.

DogiDuty – Czasami zdarza się, że musisz wyjechać i nie masz z kim zostawić psiaka. Idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie petsittera, czyli osoby, która wyprowadzi psiaka, nakarmi go, zadba o dostęp do czystej wody i jeszcze się z nim pobawi. Jeżeli reagujesz na rozłąkę niczym świeżo upieczony rodzic, skorzystaj z apki DogiDuty, przez którą codziennie otrzymasz raport petsittera. [EDIT: aplikacji nie ma już na iTunes, jednak zachęcam do szukania alternatywnych odpowiedników]

Psi trening

Dog Tricks – Naukę sztuczek najlepiej serwować psiakowi małymi porcjami i każdą sesję kończyć po opanowaniu kolejnego etapu szkolenia. Częste 5-10 minutowe sesje to również świetna okazja do odpalenia instruktażowej apki i wprowadzenia nowych trików do repertuaru czworonoga.

Dog Whistle – Gwizdek słyszalny tylko przez psy. Wydaje bardzo wysokie dźwięki. Może być użyty podczas uczenia pupila sztuczek lub do przywoływania go w głośnych miejscach. Smartfon jest artefaktem, z którym niechętnie się rozstajemy i nosimy go ze sobą na wypadek nagłego zdarzenia. Zastępuje kalendarz, latarkę, zatem dlaczego nie miałby się zamienić w gwizdek (Android, iOS).

52 Dog Training Tricks – Kolejna apka do nauki sztuczek. Daje Ci dostęp do porad i trików pomocnych w nauce mniej i bardziej skomplikowanych komend (Android).

Clicker Training – Szkolenia klikerowe zdobywają coraz większą popularność. Jeżeli Twój Burek pozytywnie reaguję na tę metodę, powinieneś ściągnąć Clicker Training, żeby zawsze mieć przy sobie urządzenie wytwarzające ten charakterystyczny dźwięk (Android, iOS).

Psia socjalizacja

Tindog – Tinder dla psów i ich opiekunów. Z łatwością znajdziesz kompana na spacer i osobę gotową rytualnie wymieniać zdjęcia futrzaka. Zasada działania – identyczna jak na Tinderze.

Dog Park Assistant – Psy są różne. Jedne lubią zabawę, inne nie. Jedne mogą godzinami bawić się w przeciąganie liny, inne raczej wolą gonić się po psim parku. Dog Park Assistant pomoże Ci zidentyfikować psie zachowania, sklasyfikuje je jako neutralne i ryzykowne. Dzięki niemu możesz wgrać filmik z zachowaniem pupila i uzyskać poradę profesjonalisty oraz na bieżąco uaktualniać profil futrzaka (iOS).

DogWays – Rozbudowana apka społecznościowa ułatwiająca umawianie „psich randek”, znajdowanie i tworzenie wydarzeń i odwiedzanie psich znajomych.

BarkCam – Twoja tablica na FB to jeden wielki album ze zdjęciami psiaka? Podobnie jak Instagram? Przerzuć się na BarkCam. Tam fotki futrzaka są pożądane i witane z otwartymi ramionami.

BONUS: Psie różności

BarkBuddy – Kolejny klon Tindera, tym razem przeznaczony dla osób, które chcą adoptować psa. Świetna inicjatywa pozwalająca znaleźć miłość na całe (pieskie) życie.

Weather Puppy – Prognoza pogody. Każdemu kaprysowi aury przypisany jest inne zdjęcie uroczego szczeniaka, lub dorosłego psiaka. Z taką prognozą, nawet listopadowa szaruga nie jest przygnębiająca.

Dog-A-Log – kompendium wiedzy o rasach psów zamknięte w estetycznej aplikacji mobilnej (iOS).

Animals of LoL – nie ma nic lepszego z rana, niż urocza fotka buldoga, który ewidentnie minął się z cyrkowym powołaniem. Animals of LoL to apka, która dostarcza Ci codziennie dawkę zabawnych zdjęć zwierzaków (opatrzonych odpowiednimi podpisami), którym troszkę nie wyszło (Android, iOS).

 

Miłego testowania. Co dopisałbyś do tej listy?