Zabiegany ranek: wstajesz, wyprowadzasz psa, szykujesz śniadanie i kawę, ćwiczysz, bierzesz prysznic, ubierasz się i wychodzisz do pracy. W biurze kończysz zadanie z wczoraj, szykujesz prezentację na jutro, zlecasz zadania do IT, robisz zebranie teamu, a jak się skończy zasiadasz do projektowania nowej apki, którą chcecie wypuścić w przyszłym miesiącu. Wpada asystent z pilnym dokumentem do podpisania, dzwoni telefon – siostra chce Ci przypomnieć o urodzinach mamy, smartwatch wibruje, bo masz nowe maile. Większość współczesnych zawodów wymaga dzielenia uwagi między klika zadań jednocześnie. Po prostu. Nasze działania są uzależnione od zadań innych członków zespołu, co oznacza, że dla optymalizacji pracy całej ekipy jest czasem wymagane, byś oderwał się ze swoich zadań i wykonał coś, czego potrzebują Twoi współpracownicy (bo oni bez tego nie ruszą). Wiele osób deklaruje też, że działanie na kilku frontach daje im poczucie wzrostu energii oraz poprawia samopoczucie – bo więcej mogą osiągnąć (jak pisze Alyssa Gregory).


Pobierz darmowy eBook i dowiedz się więcej o Omnichannel


 

Momenty pracy w skupieniu są cenne i pewne typy zadań jej wymagają, jednak to nie jedyny tryb, w którym możesz być produktywny. Czasem typ zadania czy dobro całego zespołu skłania do podjęcia mniej skupionych trybów pracy. Aby ułatwić Ci wygospodarowanie większej ilości czasu na kreatywne zadania i przełamanie twórczej blokady (jeśli akurat Cię dopadła), zebraliśmy 20 darmowych aplikacji i narzedzi, które poprawiają kreatywność, upraszczają codzienne zadania i pomagają się oderwać, kiedy potrzebujesz przez 10 minut nic nie robić.

 

Kreatywność – „Ludzkie marzenia” [Sokół Maltański]

 

Brainsparker  – Narzędzie na iOS, które pomaga przełamać blokady twórcze i odzyskać „flow”. Kiedy poczujesz,że stoisz w miejscu, wybierasz słowo, cytat, obraz, działanie lub pytanie spośród dostępnych opcji i otrzymujesz „iskrę”, która ma odblokować Twój potencjał. Potrząsając telefonem możesz tasować inspiracje, możesz je też dowolnie ze sobą łączyć.

 

TED – TED-y to konferencje naukowe organizowane przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Ich celem jest popularyzacja „idei wartych rozpowszechniania”. Aplikacja TED daje dostęp do wykładów przez urządzenia mobilne. Możesz również poszukać kanału TED na Youtube.

 

Colorfy – coraz większą popularność zyskują kolorowanki dla dorosłych. Colorfy to zbiór różnorodnych obrazków, które można dowolnie wypełniać kolorami. Aplikacja posiada również opcję dzielenia się swoimi dziełami za pomocą social media. 

12562470_960139924066835_855505656_o

WordBrain – Wciągająca gra w układanie wyrazów z rozsypanych liter. Gra oferuje ponad 500 poziomów o różnym stopniu trudności w 15 wersjach językowych. Pomaga spojrzeć na zadania z innej perspektywy.

Mindly – Z tą aplikacją łatwo stworzysz mapę myśli. Mapa myśli to technika ułatwiająca twórcze myślenie i zapamiętywanie oraz zwiększająca intuicję.

 

Produktywność – „Zapnijcie pasy. Zanosi się na ciężką noc” [Wszystko o Ewie]

 

IFTTT – Organizator wielozadaniowości. Automatyzuje sieciowe zadania. Pozwala na integrację ulubionych aplikacji jednocześnie upraszczając proces wymiany danych między nimi. Może służyć jako organizer, pomoc przy zakupach czy narzędzie do śledzenia newsów. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas codziennych zadań.

 

White Noise Lite – Generator białego szumu zawierający również inne odgłosy pomagające się zrelaksować zarówno w dzień jak i w nocy. Baza 40 różnych dźwięków ułatwia zasypianie, wytłumianie hałasu otoczenia, pomaga w redukcji stresu a nawet łagodzi bóle głowy i migreny.

 

MyNoise – Jeszcze jeden generator dźwięków – szumów, deszczu czy dudnień różnicowych. Również wycisza i wyłącza hałasy zewnętrzne. Ma opcję ustawienia timera, alarmu i animowania dźwięków. Dostępne również w przeglądarce. 

mynoise

Wunderlist – Aplikacja do planowania różnych zadań – czy to zawodowych, czy prywatnych. Podstawową funkcją jest układanie list rzeczy do zrobienia. Aplikacja przypomina o zadaniach do wykonania. Można się z nią łączyć przez różne urządzenia bez utraty danych. Dodatkowo można współdzielić i udostępniać listy innym użytkownikom.

 

APPmanago – CRM i platforma do automatyzacji marketingu mobilnego. Automatyzuje zadania marketingowe takie jak wysyłka powiadomień i emaili, segmentacja użytkowników, czy aktualizowanie segmentów. Sercem systemu jest kreator reguł automatyzacji, dzięki któremu można wykreślić ze swojego terminarza takie zadania jak wysyłka życzeń urodzinowych, rozsyłanie Newsletterów i monitoring zachowań użytkowników. Darmową wersję 30 dniową znajdziesz tutaj.

 

Na skróty – „Niech Moc będzie z Tobą” [Gwiezdne wojny]

 

Klawiatura SwiftKey – aplikacja umożliwiająca aktualizację i personalizację ekranowej klawiatury. Przyspiesza i ułatwia pisanie, poprawia wyrazy i podpowiada następne słowa.

 

Tłumacz Google – inteligentny tłumacz, ułatwiający przekład w 90 językach. Można tłumaczyć tekst mówiony, pisany i skanowany.

 

RD Mute – Wycisza telefon jeżeli jest położony ekranem w dół.

rd mute

K Blocker Filtruje i blokuje treści związane z rodziną Kardashian.

 

Speek – Narzędzie do ustawiania i prowadzenia połączeń konferencyjnych

 

Reset – „Nudzą Jacka takie sprawy – ciągła praca, brak zabawy” [Lśnienie]

 

Strange rain – Aplikacja opisywana jest jako współczesna Fantasmagoria. Imituje ona okno dachowe z widokiem na bardzo ponure deszczowe niebo. Może być zwykłą wizualizacją deszczu, ale ma też opcję opowiadania historii.

 

Piano Tiles 2 – Ćwiczy refleks i spostrzegawczość przy akompaniamencie pięknej muzyki klasycznej.

 

Sleepbot Narzędzie do monitorowania cykli snu, ich długości i jakości oraz dźwięków i ruchów śpiącego. Można ustawić budzenie w najkorzystniejszym dla użytkownika momencie.

 

HaikuJAM – Fajnie jest czasem porobić coś w grupie. Z HaikuJAM możesz tworzyć krótkie poetyckie formy razem z innymi użytkownikami aplikacji i dzielić się efektem waszej pracy zespołowej.

 

Dots Prosta, ale nie nudna gra w łączenie kulek. Umiejętnie zachęca do konkurowania z innymi graczami. Wymaga skupienia, sprawnego rozpoznawania kolorów i poprawia umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.

 

A Ty z jakich aplikacji korzystasz na co dzień?