Poniedziałki – kochasz je lub nienawidzisz. Siedzisz sobie sącząc stygnącą kawę, zastanawiasz się, jak wypełnić nadchodzący tydzień. Chcesz stworzyć nową aplikację. Masz już dobrą bazę danych przefiltrowaną przez platformę do automatyzacji marketingu mobilnego, świetną ekipę IT czekającą na twoje polecenie, przyniosłeś notes i ulubione pióro żeby spisać wszystkie inspirujące pomysły. Zaczynasz pisać. Strona po stronie, Twoje zapiski lądują w koszu. Wszystkie pomysły wydają Ci się głupie, dziwaczne i pokręcone. Jak zarobić na dziwnych pomysłach? Oto lista 25 najdziwniejszych, najzabawniejszych i przy tym zaskakująco popularnych aplikacji wypuszczonych do app store’ów.

 

 

 1. Run pee Informuje Cię, kiedy możesz wyskoczyć do toalety, tak żeby nie przegapić ważnej sceny w filmie, który właśnie oglądasz.
  Lekcja dla Ciebie Stwórz aplikację prostą, użyteczna i nie do końca poważną.
 1. Dog whistler Gwizdek słyszalny tylko przez psy. Wydaje bardzo wysokie dźwięki. Może być użyty podczas uczenia pupila sztuczek lub do przywoływania go w głośnych miejscach.
  Lekcja dla Ciebie Przekształć apkę w użyteczny przedmiot. Smartfon jest artefaktem, z którym niechętnie się rozstajemy i nosimy go ze sobą na wypadek nagłego zdarzenia. Zastępuje kalendarz, latarkę, zatem dlaczego nie miałby się zamienić w gwizdek.
 1. Tinder Apka randkowa, w której wybierasz potencjalnych partnerów przeglądając ich zdjęcia (czy ktoś czyta opisy?). Umawiasz się na randkę i czekasz na swoje „i żyli długo i szczęśliwie”.
  Lekcja dla Ciebie Zamień normalne czynności w zabawę.
 1. Snapchat Narzędzie do dzielenia się zdjęciami z bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Możesz bez poczucia winy wysyłać swoje fotki, ponieważ są one kasowane po paru sekundach.
  Lekcja dla Ciebie Zapewnij użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa, żeby chętniej i częściej używali apki.
 1. Vine Zapomnij o długich filmach. Apka Vine pozwala na tworzenie krótkich klipów i dzielenie się nimi z przyjaciółmi.
  Lekcja dla Ciebie Twórz apki, z których mogą skorzystać różne grupy. Film Jona Favreau „Szef” pokazuje potęgę tego medium. W „Szefie” doskonale widać jak potężny wpływ może mieć technologia mobilna na wzrost popularności danej inicjatywy. Sam film również był promowany przez Favreau na Twitterze. Używał Vinesów żeby przedstawić szerszej publiczności obsadę:

 1. Dots Prosta gra w łączenie kulek. Co prawda poziom trudności nie wzrasta, ale gra umiejętnie zachęca do konkurowania z innymi graczami.
  Lekcja dla Ciebie Gamifikuj proste zadania. Przeczytaj więcej o gamifikacji i o tym jak działa w tym wpisie.
 1. Sleepbot Narzędzie do monitorowania cykli snu, ich długości i jakości oraz dźwięków i ruchów śpiącego.
  Lekcja dla Ciebie Pamiętaj, że użytkownicy lubią śledzić swoje aktywności. Dodanie aspektu zdrowotnego będzie świetnym bonusem. Przeczytaj więcej o mZdrowiu tutaj.
 1. Melon Meter Zamienia Twojego smartfona w arbuzowego pomocnika, tak żebyś mógł wybrać idealny (ani niedojrzały ani przejrzały) owoc. Przybliżasz telefon do arbuza i pukasz w niego dopóki aplikacja nie poinformuje Cię że wystarczy.
  Lekcja dla Ciebie Why so serious? Każdy może używać apek. Przypomnij sobie sytuację, kiedy potrzebowałeś natychmiastowej pomocy, ale wstyd Ci było zadać zbyt oczywiste pytanie.
 1. Pure Następna apka randkowa, zdecydowanie dyskretniejsza niż Tinder. Wgrywasz zdjęcie i masz dokładnie godzinę na znalezienie randki. Po upływie tego czasu Twoje konto ulega skasowaniu.
  Lekcja dla Ciebie Apka może się wydawać dziwaczna, ale ludzie będą jej używać jeśli zagwarantuje im dyskrecję i spełni swoje zadanie.
 1. Passion Nadal jesteśmy w klimatach romantycznych uniesień. Ta apka mierzy Twoją sprawność w zadowalaniu partnerki.
  Lekcja dla Ciebie: Mimo że apka zniknęła już ze sklepu, z pewnością miała swoje 5 minut. Zachęcała do porównywania przeszłych i obecnych dokonań zapewniając przy tym prywatność. Pamiętaj o tym tworząc aplikację.
 1. iFart mobile O tak – apka zamieniająca smartfona w generator dźwięków. Możesz wybierać pośród takich uroczych kompozycji jak Kaczor Howard, Dzień prania, czy Burrito Maximo. Ma takie opcje jak zawstydzanie (czasowe opóźnienie dźwięku) i ochronę telefonu (generuje dźwięk kiedy telefon zmienia położenie).
  Lekcja dla Ciebie Cytując „Deszczową piosenkę”: Make ’em laugh! Make ’em laugh! Make ’em laugh!

 1. Rando Instagram w trybie rosyjskiej ruletki – wysyłasz zdjęcie do przypadkowej osoby. Oboje – nadawca i odbiorca – są anonimowi.
  Lekcja dla Ciebie Odważ się stworzyć coś nowego. Kto wie? Może ludzie to pokochają.
 1. Paper racing Czy wiesz jak uczynić fizjologiczne czynności rozrywkowymi? Dodaj element współzawodnictwa. Paper racing to wyścigi w kategorii „kto najszybciej rozwinie rolkę papieru toaletowego”.
  Lekcja dla Ciebie Mimo iż brzmi to jak głupota, ludzie na serio ściągają i używają tę apkę. Słowem kluczowym jest rywalizacja.
 1. Strange rain Aplikacja opisywana jest jako współczesna Fantasmagoria. Imituje ona okno dachowe z widokiem na bardzo ponure deszczowe niebo. Może być zwykłą wizualizacją deszczu, ale ma też opcję opowiadania historii.
  Lekcja dla Ciebie Spróbuj storytellingu żeby zaangażować użytkowników.
 1. Cry Translator Dziecięcy płacz jest źródłem nieustającej frustracji rodziców. Cry Translator obiecuje przetłumaczyć dziecięce łkania w zrozumiałe komunikaty takie jak glodny, śpiący czy znudzony.
  Lekcja dla Ciebie Zrób aplikację rozwiązującą codzienny problem.
 1. IFTTT Organizator wielozadaniowości. Automatyzuje sieciowe zadania użytkownika.
  Lekcja dla Ciebie Ułatw ludziom życie. Pozwól im zaoszczędzić nieco czasu podczas codziennych zadań. Ty też możesz zautomatyzować swoje zadania. Tutaj możesz sprawdzić za darmo korzyści płynące z automatyzacji marketingu mobilnego.
 1. Crack my screen Dzięki tej aplikacji za pomocą kilku kliknięć zniechęcisz złodziei dybiących na Twój telefon.
  Lekcja dla Ciebie Jeśli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie. Testuj swoje pomysły, żeby odróżnić te naprawdę głupie od tych które tylko tak wyglądają.
 1. Gym Shamer Bądź fit, albo będzie wstyd! Apka publicznie ośmiesz użytkownika, który nie ćwiczy regularnie. Pomaga w dotrzymywaniu postanowień noworocznych.
  Lekcja dla Ciebie Zrób coś innego. Nie bój się być nieco szorstki. Jeżeli coś działa na Ciebie, to może podziała na innych. Korzystaj z codziennych doświadczeń.
 1. Carrr Matey Zaskakująco przydatna aplikacja, która lokalizuje auto na zatłoczonym parkingu. O jego położeniu informuje głosem pirata.
  Lekcja dla Ciebie Nie upieraj się przy wielozadaniowości. Skup się na rozwiązaniu konkretnego problemu.
 1. iResus Narzędzie stworzone przez Resuscitation Council (UK) zapewniające dostęp do najnowszej wiedzy kiedy wymaga tego sytuacja. Apka daje wsparcie podczas udzielania pierwszej pomocy czy to w szpitalu, czy w terenie.
  Lekcja dla Ciebie Podziel się swoją wiedzą aby ułatwić komuś życie.
 1. Bitstrips Jeśli nie wystarcza Ci Instagram i potrzebujesz opowiedzieć swoją historię krótkim komiksem, ta aplikacja będzie doskonałym strzałem.
  Lekcja dla Ciebie Odważ się ulepszyć istniejące produkty. Przyjrzyj się wiodącym rozwiązaniom z innej perspektywy i dodaj coś od siebie.
 1. RD Mute Wycisza telefon jeżeli jest położony ekranem w dół.
  Lekcja dla Ciebie Pamiętaj jak bardzo użytkownicy kochają skróty.
 1. Like Parent Do kogo jesteś bardziej podobny? Do mamusi, czy do tatusia? Wgraj zdjęcia i się przekonaj. A rezultatem podziel się ze znajomymi.
  Lekcja dla Ciebie Połącz apkę z mediami społecznościowymi.

 1. Endomondo Samej aplikacji chyba nie musimy opisywać. Jej dziwność polega na upublicznianiu pewnych raczej prywatnych aktywności. Łączy ona w sobie profil społecznościowy, motywator i narzędzie do śledzenia postępów.
  Lekcja dla Ciebie Czemu nie zmienić zwykłych aktywności w publiczne wydarzenie?
 1. K Blocker Filtruje i blokuje treści związane z rodziną Kardashian
  Lekcja dla Ciebie Poznaj potrzeby swoich odbiorców i postaraj się je zaspokoić, choćby wydawały się dziwne.

 

Jaka była najdziwniejsza apka jaką widziałeś?