Marketing Mobilny nie jest przyszłością, nie jest rozwiązaniem które kiedyś trzeba będzie wprowadzić. W świecie, gdzie 80% użytkowników internetu posiada smartfona i w każdej wolnej chwili przegląda na nim Internet, marketing mobilny jest priorytetem na którym musisz się skupić jeśli chcesz dotrzeć do większej liczby klientów.

 

Jak już pisaliśmy wcześniej, wspominając portret współczesnego użytkownika smartfona wizualizujemy sobie obraz młodego chłopaka, który traktuje telefon jak kolejną kończynę i nie rozstaje się z nim przez całą dobę. Co na nim robi? Pewnie czatuje ze znajomymi, wysyła snapy i uaktualnia status na fejsie.

 

Dorastające pokolenie to pokolenie mobilne. Smartfon, tablet, coraz częściej smartwatch – to podstawowe wyposażenie przeciętnego nastolatka. Coraz rzadziej myśli się o laptopach jako o mobilnym rozwiązaniu. Czas spędzony w Internecie na urządzeniach mobilnych już od jakiegoś czasu wyprzedził ten spędzony na komputerach stacjonarnych. Dla większości z nas smartfon jest pierwszym co sprawdzamy po przebudzeniu i ostatnim przed zapadnięciem w sen.

 

Dziś przedstawimy wam 51 gorących statystyk o mobile marketingu.  Zaczynając od kilku danych o urządzeniach, poznasz informacje na temat mCommerce, zachowań użytkowników w Internecie mobilnym, dowiesz się gdzie i kiedy najczęściej przeglądają sieć i z których portali społecznościowych korzystają najczęściej i najchętniej.

 

W 2015 roku Google zmieniło swoje algorytmy tak aby strony mobile-friendly były wyświetlane wyżej w wynikach niż te, które mobilnej wersji nie posiadają. Wydarzenie to szybko zostało nazwane “Mobilegeddon” (oznaczaja ono ni mniej ni więcej wyścig przedsiębiorców w “umobilnieniu” ich witryn Internetowych). Jak widać, cały świat staje na głowie by być mobile-friendly.

 

Jeszcze nie jesteś przekonany? Wiedziałeś, że duża część klientów tylko przymierza ubrania w sklepie, a zakupu dokonuje online? Zjawisko showroomingu jest znane, co możesz dobrze wykorzystać, stosująć np. beacony. Nie wiesz czym są beacony? Musisz przeczytać 13 obiecujących statystyk na temat beaconów. Zrozumiesz dlaczego są tak niesamowitym narzędziem marketingu mobilnego. Poniższa infografika jest świetnym sposobem na odświeżenie twojej wiedzy na temat mobile marketingu. 51 gorących statystyk doładuje Cię wiedzą, którą wykorzystasz by sprawniej zarządzać swoją obecnością prezencją w sieci.
Uzbrój się na wojnę jaką jest mobile mobile marketing! A może jesteś zaprawiony w marketingowym boju i chcesz podzielić się z nami tą wiedzą? Zostaw komentarz, z pewnością się odezwiemy!
51_info_mobile_pl