Co najbardziej denerwuje w zakupach? Oczywiście długie kolejki w których czas ciągnie się niczym ser z pizzy. Jak pięknie byłoby gdybyśmy mogli po prostu wziąć towar z półki i wrócić do domu, bez czekania… Amazon wpadło właśnie na ten pomysł. Przed wami Amazon Go – pierwszy sklep bez żadnych kolejek.

 

Czym jest Amazon Go?

 

Amazon Go to nowy rodzaj sklepu – nie ma w nim kolejek. Stworzony został za pomocą najbardziej zaawansowanej na świecie technologii dopasowanej do potrzeb sklepów. Za pomocą technologii “Po prostu wyjdź” (ang. Just Walk Out) wystarczy, że zalogujesz się w aplikacji Amazon Go, wejdziesz do sklepu, wybierzesz interesujące Cię produkty, po czym wyjdziesz. Żadnych kolejek, żadnych kas.

 

Jak to działa?

 

Zakupy bez kas są możliwe dzięki tym samym technologiom które są używane w samo-prowadzących się autach: deep learning, fuzja sensorów oraz komputerowa wizja. “Just Walk Out” automatycznie wykrywa kiedy produkt jest zdjęty z półki, albo odłożony z powrotem. Kamery sprawdzają cały proces a system  dodaje produkt do wirtualnego koszyka. Kiedy skończysz zakupy, po prostu wychodzisz ze sklepu. A krótko po tym, Amazon obciąży twoje konto na odpowiednią kwotę i wyśle paragon.

 

Czyli można kupować tak jak w zwykłym sklepie?

 

Tak! Po prostu przeglądaj towary jak w każdym innym sklepie. Wybierz i w drogę! Żadnych kas i kolejek.

 

Co można będzie kupić w Amazon-Go?

 

W ofercie są gotowe śniadania, lunche, kolacje, przekąski – wszystko świeże – przygotowywane na bieżąco przez lokalne kuchnie i piekarnie. Kupisz tu wszystko od mleka i chleba, po luksusowe sery i ręcznie robioną czekoladę. Znajdziesz marki znane i lubiane na Amazonie, oraz specjalności które niechybnie przypadną Ci do gustu.

Obecnie sklep jest testowany jedynie przez pracowników Amazon, a publiczne otwarcie planowane jest na rok 2017

[źródło Amazon.com]

Oglądnij wideo zamieszczone poniżej!

 

Jako załoga APPmanago, uważamy, że Amazon Go to niesamowity przykład implementacji marketingu mobilnego do tradycyjnego sposobu dokonywania zakupów. Aplikacja Amazon Go wydaje się być bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, jednak czy system podoła identyfikacji tysięcy klientów w czasie rzeczywistym? Jak zmieni to sposób dokonywania zakupów w sklepach innych marek? Zapraszamy do komentarzy