Smartfony stały się częścią naszego życia – wszyscy to wiemy. Ale czy na pewno? Ankieta przeprowadzona przez Gallup Panel Survey ukazuje kilka ciekawych informacji. Odpowiedzi 15,747 dorosłych amerykanów rzucają nowe światło na kilka istotnych spraw dotyczących korzystania z urządzeń mobilnych. Jednym z interesujących faktów jest to, że większość z nas wierzy, że korzystamy ze smartfonów w znacznie mniejszej ilości czasu od innych ludzi, podczas gdy faktem jest, że większość z nas sprawdza smartfona przynajmniej kilka razy na godzinę!

 

 

Zwykła obserwacja codziennego życia doprowadzi nas do wniosku, że młodzi użytkownicy smartfonów korzystają z nich o wiele częściej niż starsi z nas. Dane potwierdzają tą obserwację, a nawet pokazują że różnica pomiędzy dwoma typami użytkowników jest ogromna. Więcej niż 7 z 10 młodych ludzi sprawdza swojego smartfona powyżej kilku razy na godzinę, w tym 22% z nich co kilka minut. Kontrastuje to z 21% ludzi powyżej 65 roku życia którzy korzystają ze smartfona kilka razy na godzinę oraz z 3% starszych ludzi którzy robią to co kilka minut.

 

 

„Większość z nas wierzy, że korzysta ze smartfonów rzadziej od innych”

 

 

Oto kilka interesującyh faktów:

  • 52% użytkowników smartfona korzysta z niego kilka razy na godzinę lub więcej
  • Młodzi ludzie najczęściej korzystają ze smartfonów
  • Większość ludzi ma przy sobie smartfona w każdej porze dnia i nocy

 

 

Większość ludzi posiadających smartfona jest w pobliżu swojego urządzenia przez cały dzień i całą noc, nawet podczas snu, a większość z nas sprawdza swój telefon co najmniej kilka razy na godzinę. Nieustająca obecność urządzeń mobilnych w życiach Amerykanów jest niezwykle widoczna wśród młodych ludzi, pośród których jeden na pięciu przyznaje się do sprawdzania smartfona co kilka minut.

 

Konsekwencji stanu rzeczy w którym pozostajemy w ciągłym kontakcie ze światem za pomocą urządzeń moblinych nie możemy jeszcze przewidzieć, jednak niezliczona ilość badań zajmuje się tym tematem. Radio, telefon i telewizja zmieniły sposób w jaki ludzie dokonują interakcji ze światem. Smartfon bez wątpienia robi to samo.

 

A jak często Ty sprawdzasz smartfona? Jak wszyscy wiemy, jego przydatność jest niezmierna, jest wszechobecny w naszym życiu. Jako marketerzy musimy myśleć jak zwykli użytkownicy – którymi jesteśmy. W ten sposób w łatwiejszy sposób przyjdzie zrozumieć nam naszych klientów. W APPmanago dokładnie wiemy czego chce nasz klient.