appmanago-mobilne-aplikacje-do-zdjecPozyskiwanie klientów za sprawą publikacji atrakcyjnych treści, angażujących zarówno ogólną, jak i ściśle określoną grupę odbiorców pozwala na budowanie długoterminowych relacji z klientami. Kluczowym jest, aby udostępniać treści na tyle atrakcyjne, ciekawe i innowacyjne, aby użytkownicy sami chcieli się z nim zapoznawać, a potem dzielić. Zwykłe posty z obrazkami w popularnych kanałach social media już nie wystarczają żeby przebić się wśród gąszczu zalewających nas wątków, a publikowane przez nas zdjęcia muszą być estetycznie zachęcające by przez chwile zdjąć palec z ekranu i przestać go scrollować w dół. W artykule o Storytellingu udowodniliśmy jak ważne jest budowanie historii w treściach wizualnych, a w tym zaprezentujemy Wam innowacyjne i niebanalne aplikacje, które sprawią, że publikowane zdjęcia zostaną zapamiętane na dłużej. Pamiętaj, że zawsze powinniście sprawdzać skuteczność działań marketingowych – czy to na blogu, czy w aplikacji, czy też w social media. Dzięki platformie do analityki mobilnej zbierzesz informacje o tym, które treści w aplikacji przyjęły się najlepiej, a z których lepiej zrezygnować, do analizy działań na stronie i blogu możesz użyć platformy marketing automation, a serwisy społecznościowe z reguły oferują własne panele.


 

Prisma: Najpopularniejsza aplikacja z dzisiejszego zestawienia. Szturmem weszła do sklepów mobilnych i zyskała rzeszę sympatyków. Pozwala przenieść nasze ujęcia do świata ekspresjonizmu, gdzie czekają na nas takie sławy jak Roy Liechtenstein,  Edward Munch, Van Gogh czy Picasso. Produkt stworzony przez niewielki zespół moskiewskich deweloperów wynosi nasze zdjęcia na poziom, którego nie osiągają już Lo-Fi czy X-Pro II.

Fotomoji: Czy wiesz co tworzy odpowiedni nastrój SMSów czy postów? Oczywiście Emoji. Czemu by więc nie przekształcić fotek czy plakatów w mozaikę zbudowaną z tych popularnych ikonek? Aplikacja Fotomoji pozwala w zabawny sposób i za pomocą jednego przycisku stworzyć niebanalną eksplozję popularnych buziek. Proste, piękne i głupie – ale na pewno zwracające uwagę.

Artisto: Kiedy deweloperzy stworzą popularną appkę, nie zatrzymują się, aż wszystkie podobne opcje nie zostaną wyczerpane przez ich wyobraźnię. Artisto podkręca kreatywność naszych filmów, w ten sam sposób jak Prisma robi to ze zdjęciami. Program sprawi, że gif z biegnącym pieskiem w stylu pop-art będzie jeszcze ciekawszy – nie dość że ma nietypowe kolory, to jeszcze się rusza.

Path On: Chcesz dodać niestandardowy, zakrzywiony i spójny w stylu tekst do swojego obrazka? Path na Path On! Aplikacja umożliwia podpisywanie zdjęć w wyjątkowo prosty sposób. Wystarczy narysować ścieżkę, wzdłuż której ma pojawić się tekst i gotowe. Dużym atutem narzędzia są jego ogromne możliwości. Nieprzeciętny wybór czcionek, przestrzeni oraz opcja wyrównywania obrazu sprawiają, że aplikacja posiada tytuł najlepszej w swojej grupie: adding-text-to.

Facetune: Selfie to drażliwy temat, jednak czasem zdarza się nam je popełnić. Warto mieć wtedy przy sobie narzędzie, które w łatwy sposób poprawi jego jakość zamiast nakładać na twarz dziesiątą warstwę filtru. W aplikacji zamieniamy nasz palec w upiększający pędzelek i już możemy wybielić zęby, rozjaśnić oczy, usunąć przebarwienia i zmarszczki, poprawić efekt czerwonych oczu, a nawet zmienić kształt twarzy (wyszczuplając ją lub wypełniając), czyli  Photoshop dostępny pod ręką. Jesteśmy na tak!

The Roll: Ok, poznałeś już kilka fajnych narzędzi, które sprawiły że Twoje zdjęcie jest odlotowe. Jednak napatrzyłeś się na nie już tak długo, że nie jesteś w stanie racjonalnie ocenić czy ono faktycznie jest na tyle czadowe, żeby stało się prawdziwym like bomb. Tutaj też podsunę Ci apkę, która pomoże wybrać TO najlepsze. Grupa niemieckich startupowców opracowała algorytm oceny zdjęć bazujący na technologii sztucznej inteligencji i w oparciu o dzieła profesjonalistów. Sprawdzili co sprawia, że niektóre zdjęcia są tak chętnie serduszkowane.

insta

przykładowe zdjęcie z użyciem Prismy – więcej znajdziesz na naszym Instagramie

 

Jest udowodnione, że aż 90% informacji które przetwarza nasz mózg to zwięzłe piktografiki. Warto o tym pamiętać podczas opracowywania strategii marketingowej i nie zaniedbywać tej formy przekazu treści. Prowadzenie kont firmowych na portalach typu Instagram nie powinno się już ograniczać tylko do wrzucania zdjęć bez wyrazu, ponieważ jednym z wymogów otrzymania statusu topowego profilu jest lansowanie trendów. Przedstawione powyżej narzędzia z pewnością Ci w tym pomogą, a jeśli szukasz sposobu na lepszy wygląd Twojego bloga czy Fanpage, zajrzyj TUTAJ!
A Wy, jakich aplikacji używacie do obróbki Waszych zdjęć?