Początek roku jak zawsze pozytywnie nastraja do realizacji ambitnych, noworocznych postanowień. Oczywistym jest, że nie zawsze łatwo (ale na pewno warto!) jest podążać za własnymi pragnieniami i realizować wyznaczone cele, dlatego z przyjemnością ułatwimy zadanie każdemu kto na swojej liście ma (lub chciałby mieć) bycie na bieżąco z nowinkami o marketingu mobilnym. Poniżej pięć najlepszych wpisów z ostatniego miesiąca!

 

  1. Apple w liczbach

Zacznijmy od statystyk, bo w końcu liczby najlepiej obrazują osiągane efekty i pomagają wyznaczyć cel, do którego dążymy. Oto zestawienie 50 faktów dotyczących firmy Apple. Część z nich z całą pewnością Cię zaskoczy, koniecznie przeczytaj!

 

  1. Szybuj z orłami

Inspiracje warto czerpać od najlepszych graczy. Przyjrzyjmy się zatem jeszcze bliżej firmie z nadgryzionym jabłkiem w logo. Firma nie tylko ma do zaproponowania bardzo dobry jakościowo produkt. Kluczem do sukcesu jest również analiza potrzeb i oczekiwań klienta i oczywiście odpowiedź na nie. Apple obserwuje szereg zachowań konsumenckich i wychodzi naprzeciw swoim klientom. U podstaw ich działań marketingowych zawsze leży dogłębna analiza środowiska. O efektach ich pracy nie musimy chyba wspominać. Więcej, oczywiście, w artykule.

 

  1. Zostań trendsetterem mobile marketingu

W kolejnym wpisie znajdziesz parę cennych rad, które pomogą Ci być parę kroków przed konkurencją, która przecież nigdy nie śpi. Większość firm uważa, że stosowane przez nich strategie wykorzystujące mobilne aplikacje są co najmniej tak samo dobre jak te, wykorzystywane przez inne firmy. Prawda jest taka, że stojąc w miejscu pozwalasz się wyprzedzać wszystkim, którzy idą do przodu. Wyprzedzaj trendy, nie podążaj za nimi na ślepo. Dowiedz się co zrobić, aby Twoje strategie mobilne były najskuteczniejsze.

 

  1. Przegląd topowych graczy

Koniecznie przejrzyj również, które kampanie uważane są teraz za najlepsze. W artykule tegoroczne zestawienie 74 firm wraz z krótkim zestawieniem kluczowych informacji na temat każdej z nich.

 

  1. Praktyczne porady – case studies

Ostatni wpis, który zwrócił naszą uwagę pokaże Ci 10 skutecznych działań marketingowych. Zainspiruj się! Przeczytaj jak innym udało się przyciągnąć uwagę konsumenta dzięki kreatywnej promocji marki.

 

BONUS: Czego NIE robić jeśli chce się odnieść sukces

Nie zapominajmy jednak o drugiej stronie medalu. Niestety nie zawsze wszystkie pomysły są trafione, a co za tym idzie nie wszystkie pieniądze wydane na marketing i reklamę wracają pomnożone. Czym się kierować aby uniknąć błędów? Odpowiedź jakich strategii nie stosować by swoje działania można było uznać za inteligentne i dające wymierne korzyści znajdziesz poniżej.

 

Co sądzisz o powyższym zestawieniu? Koniecznie zostaw odpowiedź w komentarzu!